A zvony zvoní...

Dne 21. září si celý svět připomíná Mezinár
odní den míru a v rámci Evrského roku kulturního dědictví proběhne v tento den akce „A zvony zvoní“, která má za cíl v jeden okamžik rozeznít v celé Evropě co největší počet zvonů jako symbolů míru. Česká biskupská konference na svém 114. plenárním zasedání rozhodla o tom, že se naše církev k této akci připojí. V Evropě po dlouhá staletí zvony ohlašovaly čas na práci, odpočinek a modlitbu. Zvony byly neoddělitelnou součástí náboženského a světského života. Po celé Evropě i dnes je možné slyšet miliony zvonů denně. Zvony kostelních věží, městských síní, hřbitovů a pamětních míst jednoznačně představují základní evropskou hodnotu, která je nejen vidět ale i slyšet. Proto se v den přimínky míru připojujeme k ostatním evropským zemím a chceme zvonit na oslavu Mezinárodního dne míru.

Datová schránka - ŘKF Spálov

Pro komunikaci s Římskokatolickou farností Spálov, můžete používat datovou schránku. ID datové schránky je 2rq3jrc.

Analýza vzorku vody z poutního místa Mariastein

Protokol o analýze vody - pramen vyvěrající ze skály, odebrané z poutního místa PM - ve Skále - Mariastein. Protokol je rozdělen na stranu I. a II.