Oslava Světového dne mládeže na TV Noe

V době, kdy nemohou být diecézní či děkanátní setkání mládeže, přináší TV Noe v sobotu 4. 4. 2020 krátkou alternativu v podobě studia VSTAŇ!  Pořadem nás provede od 17. hodiny ředitel Sekce pro mládež Kamil Strak a pracovnice brněnského diecézního centra mládeže Jitka Tesařová.

Jak se zpovídat během nákazy koronaviru? Papež doporučuje "zpověď touhy"

Tisíce obětí denně nechává za sebou koronavirová nákaza. Lidé, kteří jsou v karanténě se již těžko mohou dostat ke svátosti smíření. Co mohou dělat? Papež František jim připomíná možnost, která je uvedena v Katechismu katolické církve, který zná nejen "křest touhy", ale také "zpověď touhy". Více ve videu, které sdílí komunita Blahoslavenství.

Nedělní videokázání pro děti

Pro děti, které se kvůli vládním opatřením nedostanou v neděli do kostela, spouští olomoucké Centrum pro katechezi projekt videokázání. P. Roman Vlk v něm vždy představuje nedělní evangelium a nabídne také podněty k aktivitám v rodině.

5. neděle postní - "domácí liturgie"

Stav nouze sice stále trvá a neumožňuje nám slavit Eucharistii ve společenství farnosti, přesto můžeme vstoupit do společenství s Pánem a s jeho tajemstvím spásy i o další postní neděli. Předkládáme návrh, jak prožít rodinnou bohoslužbu ve společenství s celou církví. Každá rodina si jej může přizpůsobit vlastním možnostem.

4. neděle postní - "domácí liturgie"