Na mnoha místech diecéze nabízejí farnosti i Centra pro rodinu zajímavé programy. Pokud chcete zůstat na síti, připravilo pro manžele na svém facebooku Centrum pro rodinu a sociální péči v Ostravě Manželskou výzvu na každý den. Tak se nezapomeňte zapojit!

Ještě dnes 10. 2. od 17.00 si můžete v Havířově v Centru Lučina vyslechnout přednášku na téma: Chceme z dětí vychovat rodiče aneb, čím můžeme příští generaci inspirovat? Přednáška se zamýšlí nad třemi tématy, která mladým lidem chybí v jejich přemýšlení o životě. Lektorka MUDr. Maria Fridrichová z Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě vychází ze zkušenosti programů s dospívajícími a navrhuje, čím můžeme příští generaci inspirovat.

Další přednášku MUDr. Marie Fridrichové – Strasti a slasti manželství dnes… a jak s tím pracovat – si mohou zájemci vyslechnout ve středu 12. 2. od 17.00. Přednáška se zamýšlí nad praktickými otázkami osobního života z pohledu touhy žít láskyplný vztah. Co je minulost, kam nás dovede další rozvoj dnešní doby a co se v člověku ozývá navždy. Děti lze vzít s sebou, hlídání je na obě přednášky zajištěno.

Centrum pro rodinu v Kopřivnici si připravilo na čtvrtek 13. února od 18.00 v restauraci v Katolickém domě romantický večer pro manžele s večeří a přednáškou – Večer pro nás dva. Tématem večera bude tentokrát krize v manželství.

Krize je nepříjemný stav, který však v každém vývoji přirozeně nastává. Záleží, jak se k ní postavíme. Pokud ji bereme jako signál, že je třeba něco změnit, podaří se nám to, posune nás dál. Pokud ji neřešíme, prohlubuje se a může vyústit v katastrofu. Přijďte si užít čas je pro sebe, u romantické večer pro dva, a po ní si poslechnout přednášku manželů Ireny a Pavla Kvapilových z Olomouce. Na tuto akci je potřeba se předem přihlásit! Kapacita míst je omezena. Přihlašujte se na adrese: p.oujeska@cprkoprivnice.org nebo na tel. čísle 736 112 347. Cena je 200 Kč za osobu (v ceně je večeře, nápoj a kurzovné).

Farnost v Hlučíně pořádá s Centrem pro rodinu a sociální péči v Ostravě od 18. 2. v 17.00 v budově fary devět setkání pro rodiče, prarodiče, pedagogy – Kurz efektivního rodičovství.Vychovatelé se zde dozví, jak reagovat, když dítě zlobí, jak ho chválit a povzbuzovat, jak být jeho nejlepším průvodcem na cestě k samostatnosti a odpovědnosti… Cena 2 000 Kč/os. a 3 800 Kč za rodičovský pár. Přihlášky: mvarechova@prorodiny.cz, 725 255 901.

V březnu od 5. 3. do 23. 4. nabízí Centrum pro rodinu a sociální péči Kurz Manželské večery. V restauraci PULS v Ostravě-Zábřehu se lze zabývat na osmi setkáních svým manželstvím. Začíná se v 18.00 večeří a společný čas ve dvou, po krátkém přednáškovém vstupu, prožijí manželé v diskrétním prostoru pro diskusi. Cena za pár 2 200 Kč. Přihlášky:  mfridrichova@prorodiny.cz, 731 625 618.

V Českém Těšíně pořádá farnost kurz Příprava na manželství od 3. 3. do 5. 5. Přihlášky: Aneta a Antonín Krzyžánkovi, a.krz@email.cz, 608 740 987.